از ابتدای سال جاری ۱۰۰ توریست در بوم‌گردی‌های دامغان اقامت کردند

مجتبی اکبر پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از استقبال گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه‌های بوم گردی شهرستان دامغان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاهای شهرستان استفاده کردند.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ نفر از این تعداد گردشگران خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، هلند و ایتالیا و… بودند، افزود: در روستاهای دامغان ۱۲ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که تا پایان امسال سه اقامتگاه دیگر اضافه می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی دامغان در ادامه گفت: اقامتگاه‌های بوم گردی با هدف تقویت زیرساخت‌های اقامتی و پذیرایی، ایجاد اشتغال در روستاها، احیا فرهنگ، آداب و رسوم بومی، رونق اقتصادی جوامع محلی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کمتر شناخته شده در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود.

اکبر پور افزود: احیای خانه‌های بوم گردی متناسب با ویژگی‌های بومی در این بخش، موجب افزایش اشتغال و جلوگیری از مهاجرت و ترغیب روستاییان به زندگی در روستا می‌شود.

وی از افرادی که خواستار سرمایه گذاری برای احداث اقامتگاه بوم گردی هستند تقاضا کرد به منظور احیای بافت قدیم نسبت به دریافت مجوز در چارچوب قانون اقدام نمایند و خاطر نشان کرد برای صدور مجوزهای آنها در کمترین زمان ممکن همکاری لازم صورت می‌گیرد.

درباره ما

دفتر خدمات مسافرتی ایرانگردی و جهانگردی برآمده از شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی وابسته به صندوق بازنشستگی کل کشور و سازمان تامین اجتماعی با در اختیار داشتن بیش از 50 هتل در پهنه کشور عزیزمان ایران در سال 1395 تاسیس گردید و از آن تاریخ تلاش نمود تا برخورداری از خدمات سفر را برای قشر گرانمایه کشور که همان بازنشستگان می باشند سهل الوصول و اقتصادی نماید

بیشتر
تهران ، خیابان ولیعصر ، روبروی سه راه توانیر ، بن بست شمس ، پلاک ۳
021-88772860
©2024 ITTIC, All Right Reserved